danellewithnell
 
Notifications
Clear all
danellewithnell
danellewithnell
Group: Registered
Joined: 2023-04-18
New Member

About Me

3 п. 3 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298). Таку доплату одержують сестри медичні. Щороку 1-й тарифний розряд бюджетників встановлюється шляхом внесення змін до Додатка 1 постанови Кабміну від 30.08.2002 р. Для довідки: переконатися, що у провідного бухгалтера всього лише 7-10 тарифний розряд ЄТС можна зазирнувши у Додаток 3 до постанови Кабміну від 30.08.2002 р. Для таких бюджетників посадові оклади затверджуються окремими постановами Кабміну або їхніх профільних відомств. Цифри погодинної мінімальної зарплати також затверджуються законом про державний бюджет на відповідний рік. Цифра 1-го тарифного розряду - 2893 грн - більша за прожитковий мінімум працездатної особи у січні 2023 року, але значно менша мінімальної зарплати. 2893 грн - у січні-грудні 2023 р. У січні 2023 року прибиральниці нараховували зарплату у розмірі 6789,30 грн, з якої 2893 грн - посадовий оклад (1-й розряд), 3807 грн - доплата до розміру мінімальної зарплати, 289,30 грн - доплата за прибирання туалетів, якщо така є у колективному договорі установи (10% окладу), https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/ яка нараховується понад доплату до мінімальної зарплати. Йдеться лише про зарплати - 20 тисяч для лікаря та 13,5 тисячі для медсестри. За словами голови Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Сергія Кубанського, ті лікарні, які фінансуються з державного або місцевого бюджету на кшталт субвенцій (тобто не через НСЗУ), наприклад, «Охматдит», Інститут раку, лікарні Академії медичних наук тощо, отримали зарплату по-новому: лікарі - по 20 тисяч, медсестри - по 13,5 тисячі.  
Відповідно, якщо медичних працівників будуть продовжувати змушувати переходити на меншу робочу ставку, ще й до того ж працювати як на повну ставку, то це може призвести до ще більшого відтоку медичних працівників, що в період загострення пандемії коронавірусу буде критичним для населення та країни в цілому. У перехідний період держава платить за таких пацієнтів 240 грн. За період війни найбільше зросли зарплати у лікарів - 21 тис. ДОВІДКОВО: КМУ встановив лише базовий рівень зарплати для лікарів та медсестер. У цих регіонах середня зарплата медсестер коливається від 16 тисяч до 18 тисяч гривень. Відтак за амбулаторні реабілітаційні послуги НСЗУ сплачуватиме 10 820 гривень. НСЗУ має контролювати виконання цієї вимоги. Про все це розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак. Про це голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький пише у своєму Telegram-каналі. Проблема у невідповідності тарифів, які оплачує Національна служба здоров'я України, до реальних потреб лікарні. Тим часом сплати від Нацслужби здоров'я - фактично єдине джерело доходів для лікарень. З такої роботи може розпочинатися оптимізація мережі, перепрофілювання закладів, закриття неефективних лікарень і так далі. Диференціація заробітної плати медичним, фармацевтичним працівників та фахівцям з реабілітації буде здійснюватися в межах фонду оплати праці шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.  
ЄТС мала б забезпечувати справедливу і обґрунтовану диференціацію розмірів посадових окладів залежно від рівня кваліфікації працівника, складності, відповідальності виконуваної роботи. Незалежно від їх кваліфікації. Приклад 2. Застосування додаткового підвищення ЄТС-окладу. Приклад 1. «Зрівнялівка» посадових окладів. Однак, вже не перший рік, для бюджетної сфери не передбачено прив’язки посадових окладів до розміру не нижче мінімальної зарплати. Підвищення посадових окладів (тарифних ставок) за ЄТС означає необхідність переглянути посадові оклади у штатних розписах бюджетних установ і внести зміни до них або ж перезатвердити їх. І премій, надбавок їм за винятком обов’язкових, як правило, не нараховують, так як у бюджетних установ не вистачає коштів та існує економія фонду заробітної плати. Штатні розписи бюджетних установ затверджують в установленому порядку в місячний строк із початку року, тобто до 1 лютого (п. Сьогодні, 12 січня, на засіданні Уряду було затверджено зростання заробітної плати працівникам медичних та освітніх установ. За його словами, цей бюджет передбачає ринкову заробітну плату для медичних працівників.  
Звичайно, якщо ще немає якихось премій, доплат і надбавок, але й вони можуть не змінювати суттєво різницю між зарплатою працівників 1-го та 12-го тарифного розрядів. 1 ст. 31 Закону оплату праці: якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нарахували зарплату в меншому розмірі аніж мінімальна зарплата, то роботодавець проводить доплату до її рівня, яку виплачує разом із зарплатою. Цього вимагає ч. 5 ст. Водночас існує поточна заборгованість з виплати заробітної плати у КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» (пологовий будинок). Аналогічна ситуація існує з іншими спеціалістами, наприклад лаборантами закладів вищої освіти, бібліотекарами, економістами, секретарями, юрисконсультами, психологами, механіками, коли їхня заробітна плата лише незначно або взагалі не відрізняється від заробітної плати техперсоналу, обслуговуючих заклад робітників нижчих тарифних розрядів. Всього таких рівнів (розрядів) 25. Таку систему використовують чимало бюджетників, наприклад у галузі освіти, культури та спорту. А що казати про того ж бухгалтера з меншим тарифним розрядом, наприклад 8-м чи 9-м? Зверніть, увагу, що якщо у такого бухгалтера нема надбавки за складність і напруженість, то йому буде нараховано лише 6700 грн зарплати, з якої 5265 грн - посадовий оклад, а 1435 грн - це доплата до мінімальної зарплати. Таким чином, з'являється можливість не платити за підвищені зарплати.

Location

Occupation

https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/
Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share: